Gepubliceerd op: 13 september 2024
Selina is verpleegkundige op de middencomplexe ambulance. Ze vertelt meer over het werk in de middencomplexe ambulancezorg.
“Ik werk bij het grootste ambulanceteam van Ambulance Amsterdam. Leuk hieraan is de diversiteit: elke collega heeft een andere achtergrond, van iedereen kan je weer wat anders leren. En er is altijd een collega waar je een goede klik mee hebt.
Het leukste aan deze baan vind ik het contact met de collega’s waarmee ik op de auto zit. Samen vorm je een team. Je moet op elkaar bouwen en samen de beste zorg bieden aan de patiënten van die dag. Wat fijn is aan het werk op de middencomplexe ambulance, is dat je echt aandacht kan geven aan de patiënt. We kunnen de tijd nemen, want we hoeven niet met spoed weer door. En het is mooi om terug te horen dat de patiënten de rust en de tijd die wij voor ze nemen waarderen.
En als je dan een keer een wat mindere casus of patiënt hebt, dan is het fijn dat je dat kan delen met je collega.”

Meer verhalen van onze collega's

Ambulancezorg als nieuwe uitdaging
Na 26 jaar op de intensive care van Amsterdam UMC te hebben gewerkt, wilde Irene wat anders gaan doen. Maar wat? Ze zocht een andere werkomgeving waarbij ze minder binnen zat, zelfstandiger kon werken en meer verantwoordelijkheid kreeg. Op de ambulance vond ze precies wat ze zocht!

Ambulanceverpleegkundige in opleiding Elsemieke
Elsemieke heeft na haar verpleegkunde-opleiding bijna 10 jaar in het ziekenhuis gewerkt op de SEH en IC. Ze besloot een paar maanden geleden de volgende stap te zetten: aan de slag als ambulanceverpleegkundige bij Ambulance Amsterdam.

Een ambulance-uniform, brandweerpak of overall
Linette woont in Zuid-Holland, maar heeft er toch voor gekozen om te werken in Amsterdam. De grote van de stad, de drukte, een andere mentaliteit: Linette moest wel even wennen toen ze hier kwam werken. Maar ondertussen is ze van Amsterdam gaan houden!

Expert opgeschaalde zorg en evenementen Simon
Met een geschiedenis als ambulancechauffeur, ambulanceverpleegkundige én teammanager van een ambulancepost, is het ambulancewereldje Simon niet onbekend. Sinds 4 jaar is Simon Expert opgeschaalde zorg en evenementen. Simon legt uit wat deze functie inhoudt.

Van ambulancechauffeur tot Medisch Hulpverlener
Tijdens de recessie in 2013 verloor Jeroen zijn baan als grafisch vormgever. Achteraf gezien was dat een geluk bij een ongeluk: hij werkt nu als Medisch Hulpverlener op post Hoofddorp. Jeroen vertelt hoe dit zo gelopen is.