Spoed? Bel 112 Ambulancechauffeur Maarten legt iets uit aan zijn kinderen

Ambulanceprofessional én vader van 5 kinderen

Gepubliceerd op: 7 mei 2024

Een aantal van onze collega’s is geportretteerd. In elk van deze fotoseries zie je niet alleen (een deel van) het vertrouwde ambulance-uniform, maar ook een persoonlijk element dat hen buiten het werk typeert. Want wie is nou de mens achter het uniform?

Deze keer: het verhaal van collega Maarten.

“Ik werk sinds 2016 op post Zaandam van Ambulance Amsterdam. Voordat ik aan de slag ging op de ambulance, werkte ik als beroepsmilitair bij de landmacht. Na een uitzending naar Afghanistan begon ik te denken over wat ik verder wil in het leven. Ik was zo veel weg voor werk, terwijl ik vaker thuis had willen zijn.

Toen had ik een aantal collega’s die bij de ambulancedienst aan de slag gingen. En dat was misschien ook wel wat voor mij…

In mijn laatste contractjaar bij defensie zag ik een vacature bij post Zaandam. Ik solliciteerde en kon al gauw mijn legerkleding omruilen voor het ambulance-uniform.

Groot gezin

Ik woon thuis met mijn vrouw en vijf kinderen in de leeftijd van 1 tot 16 jaar. Dat ik met zo’n groot gezin zou eindigen, had ik nooit verwacht!

Mijn oudste drie kinderen hebben een andere moeder dan de twee jongste kinderen. De drie oudsten kwamen vijf jaar terug bij ons wonen door een onverwachte en schokkende gebeurtenis. Dit terwijl mijn vrouw hoogzwanger was van ons eerste kind samen.

Gelukkig hebben we allemaal – ondanks de drukte – onze weg gevonden in het gezin.

Werk en privé combineren

Het gezinsleven combineren met dit werk gaat prima, maar het is soms wel passen en meten. Dat mijn vrouw vanuit huis werkt, en daardoor bijna altijd thuis is, maakt het wel wat makkelijker.

Doordat ik onregelmatig werk kan ik er op bepaalde momenten niet bij zijn. Ik mis bijvoorbeeld regelmatig sportwedstrijden van de kinderen als ik in het weekend aan het werk ben. Maar, ik kan er op andere momenten soms juist wél bij zijn, zoals bij schoolactiviteiten. Omdat ik niet van 9 tot 5 werk.

Geen papa

Als ik mijn ambulance-uniform aantrek en aan het werk ga, ben ik even geen papa meer.

Mijn collega’s maken wel eens de grap dat ik op mijn werk kom om uit te rusten. En als ik heel eerlijk ben, is dat soms ook wel. Als het drukke tijden thuis zijn, is het fijn als er maar weinig meldingen zijn tijdens m’n werk.

Maar als het nodig is, dan sta ik er uiteraard. Zowel op werk als privé.”

Zie jij jezelf ook al lopen in een ambulance-uniform?

Bekijk onze vacatures

Wat ik zo leuk vind aan deze baan is dat je nooit weet wat je te wachten staat

Na 13 jaar in het ziekenhuis gewerkt te hebben op de sterilisatie-afdeling – waar hij medische instrumenten voor operaties steriliseerde (reinigde) - was het voor Emiel tijd voor iets anders. Hij zag de vacature voor uitgiftecentralist, solliciteerde en werkt ondertussen 1,5 jaar met veel plezier op de meldkamer ambulancezorg.

Lees meer

Van sportkleding naar ambulance-uniform

Jarenlang stond Rik met veel plezier als gymdocent voor de klas. Tot hij in 2013 te maken kreeg met een life-changing event, waardoor het tijd werd voor een carrière-switch.

Lees meer

Een droom met een rauw, duister kantje

Albert-Jan werkt naast zijn functie als ambulanceverpleegkundige ook als verpleegkundige bij het Mobiel Medisch Team (MMT). En bij het MMT is het alles of niks: je wordt vooral opgeroepen voor de meest ernstige situaties. Ondanks dat is het voor Albert-Jan het mooiste werk wat er is!

Lees meer

Teammanager van een ambulancepost én ambulancechauffeur

Jurian is ambulancechauffeur op post Hoofddorp, maar ook teammanager van deze post. Hij vertelt hoe hij deze twee functies combineert.

Lees meer

Zo is het om te werken bij Ambulance Amsterdam

Kom meer te weten over de verschillende functies van Ambulance Amsterdam. Collega's Kelly, Jonathan, Ruud, Henrike, Danny en Antissa vertellen elk in anderhalve minuut over hun werk.

Lees meer