Gepubliceerd op: 8 januari 2024
Een aantal van onze collega’s is geportretteerd. In elk van deze fotoseries zie je niet alleen (een deel van) het vertrouwde ambulance-uniform, maar ook een persoonlijk element dat hen buiten het werk typeert. Want wie is nou de mens achter het uniform?
Deze keer: het verhaal van collega Rik.

“Ik heb 11 jaar met veel plezier als gymdocent voor de klas gestaan. Tot ik in 2013 te maken kreeg met een life-changing event: mijn zoontje werd geboren met een ernstige hersenziekte. En dat zorgde voor een leven met veel meer zorgen. Zeker in de eerste jaren kwam er veel op ons af.
Op mijn werk kreeg ik elke dag te maken met kinderen die geen zin hadden in gymles of die zich niet goed gedroegen. Dat vond ik moeilijk na alles wat ik moest verwerken rondom de diagnose van mijn zoontje.
Na goed nadenken en oriënteren was het tijd voor een carrière-switch. En na een dag meegereden te hebben op de ambulance was ik gelijk verkocht.
Van sportkleding naar ambulance-uniform
Mijn sportkleding heb ik dus omgeruild voor het ambulance-uniform. En dat brengt verantwoordelijkheden met zich mee. Ik ben me er van bewust dat als je je uniform aan hebt, mensen wat van je verwachten.
Er wordt ook echt anders op me gereageerd als ik een uniform aan heb. Je valt op, mensen spreken je aan en er wordt regelmatig naar je gezwaaid.
(Halve) triatlons
Privé vind je me nog wel vaak in sportkleding. Vanaf mijn 21e ben ik gaan triatlonnen: 3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en een marathon van 42,5 km hardlopen. Drie keer heb ik zo’n triatlon gelopen. De laatste jaren ben ik vooral fanatiek met de halve triatlon.
Wat ik zo leuk vind aan triatlons is de combinatie van de sporten. Ik kan niet alles perfect, maar probeer de drie onderdelen zo goed mogelijk te combineren met elkaar.

Inspanning is ontspanning
Op de ambulance maken we niet elke dag heftige dingen mee. Maar je weet nooit wat er op een dag gebeurt. Mocht het iets heftigs zijn, dan helpt het voor mij om te sporten. Inspanning is voor mij ontspanning. Zowel fysiek als mentaal.
Hardlopen, zwemmen en fietsen zijn sporten die flexibel in te plannen zijn. En dat is fijn met deze onregelmatige baan en het gezinsleven.
Carrière-switch
Ook nu ben ik weer bezig met een carrière-switch, maar wel gewoon op de ambulance. Ik zit nu in het laatste studiejaar van de opleiding tot medisch hulpverlener en ik verwacht begin 2024 af te studeren.
Vanaf dan ben ik verantwoordelijk voor het medische gedeelte tijdens de ambulancezorg. En verplaats ik van de linkerstoel in de ambulance, naar de rechterstoel of achterin de ambulance.
Het uniform, dat blijft hetzelfde. De verantwoordelijkheid ietsje groter.”
Zie jij jezelf ook al lopen in een ambulance-uniform?
Bekijk onze vacaturesMeer verhalen van onze collega's

Uitgiftecentralist Emiel
Na 13 jaar in het ziekenhuis gewerkt te hebben op de sterilisatie-afdeling – waar hij medische instrumenten voor operaties steriliseerde (reinigde) - was het voor Emiel tijd voor iets anders. Hij zag de vacature voor uitgiftecentralist, solliciteerde en werkt ondertussen 1,5 jaar met veel plezier op de meldkamer ambulancezorg.

Ambulanceverpleegkundige én moeder Lisette
Lisette is net weer aan het werk na bijna negen maanden zwangerschapsverlof. Met een zoon van twee en een pasgeboren dochter is het soms even puzzelen thuis, maar ze laat zien dat het werk op de ambulance goed te combineren is met het moederschap.

Verpleegkundig centralist Kim
Als 112 wordt gebeld, zorgt Kim voor de eerste hulp op afstand en beoordeelt ze of er ambulancezorg nodig is. De meestgestelde vragen over deze uitdagende baan op de meldkamer ambulancezorg beantwoordt Kim in een video.

Sporten als uitlaatklep
Jonathan besteedt zijn vrije tijd het liefste in de sportschool. Omdat hij trainen leuk vindt en fit wil blijven, maar ook omdat het hem helpt tijdens zijn werk als ambulancechauffeur.

Ambulancechauffeur in Amsterdam
Ambulancechauffeur Thijs werkt vanuit onze ambulancepost Overamstel. Een drukke post, waar ze veel ambulanceritten rijden in Amsterdam. Thijs vertelt waarom het zo leuk is om in onze hoofdstad op de ambulance te werken.